Hakkımızda
MIS Makina, MIS Industry

Firmamız 1971’de ETA Kollektif Şti. ismiyle kurulmuş olup, ilk çalışmalarını komple fabrika kuruluşları ve bina inşaatları üzerinde yapmıştır. 1979’da firmamız ismini BETA Ltd. Şti. olarak değiştirmiştir.

Seneler içinde bina yapımları yanı sıra makine imalatları bölümü gelişmiş ve 1986’ da MİS Makina İnş. San. Ltd. Şti. ünvanını alarak çalışmalarına devam etmiştir.

Firmamız genel olarak aşağıdaki konularda Ar-Ge çalışmaları ile birlikte sistem ve makine imalatlarını ve uygulamalarını yaparak, sanayiye büyük katkılarda bulunmuştur:

  • Su, Atık su Arıtma tesisleri mekanik ekipman imalatı ve sistemleri:

Mis, Arıtma konusunda 38 yıllık tecrübe ile dalında lider bir firmadır. Küçük ölçek arıtmalardan, dünya çapında dahi en büyük sayılacak şehir su ve atıksu arıtmalarına imza atmıştır. Arıtma tesisleri yapımı yanı sıra son teknikleri takip ederek Ozon ve Bio-Medya ile kokusuzlaştırma tesisleri, Kütle dağıtımı, Ters Osmoz, Membran filteler ile deniz suyu, kuyu suyu ve Atıksu arıtımları, Aşağıdan yukarıya akışlı Anaerobik Çamur Battaniyesi metodu ile Atıksu arıtımı ve Biogaz temini, Çamur susuzlaştırma, kurutma konularında, proje ve ürün geliştirmektedir.

  • Atık ve Atıksu kontrolü ve geri kazanımı:

  • Beton santrallerinde, mikser ve beton pompası yıkama sularının ve atıklarının geri kazanımı.
  • Maden Zenginleştirme tesislerinde, Atıkların değerlendirilmesi ve atık suyun geri kazanımı.
  • Deniz suyunun arıtılması, Ağırsu, tuz eldesi ve Fotovoltaik enerji sistemleri ile entegrasyonu çalışmaları.
  • Bitki ve ağaç talaşı atıklarından geliştirmeleri yapılmaktadır.

  • Kurutma, kırma öğütme, yakma sistemleri, kömür örnek alma sistemleri, tam otomatik beton santralleri, fabrika band sistemleri

  • Cevher Zenginleştirme Tesisleri:

Firmamız 2006 yılından itibaren, 1971 de başlattığı, 1985 de devam ettiği ancak sonraları dünya piyasalarının düşük seyrinden dolayı duran Cevher Zenginleştirme tesis ve makinaları imalatına yönelmiş olup, geliştirdiği ve kurduğu Dünya çapındaki Krom Konsantre tesisleri ile haklı olarak gurur duymaktadır. Bu tesislerdeki, Ar-Ge çalışmaları ile geliştirdiği, 2 ve 3 katlı askılı konsantre masaları teknik olarak çok üstün özelliklere sahiptir.

2009-2010 yılında, firmamızın geliştirdiği sistem ile çok ince (74 mikron altı) öğütülmüş ağır metal içeren cevherden %90 randıman ile ağır metaller alınabilmektedir. Zenginleştirme, devrim yaratacak nitelikteki bu buluş ile siyanür, asit kullanmadan, çevre kirliliği yaratmayan cevher zenginleştirmeyi başarmıştır. Ürettiğimiz, Sülfürik Asit, Hidroklorik asit üretim tesislerine, Stirling makinası entegrasyonu ile sistemin gereksinimi elektrik üretilebildiği gibi, enterkonnekte sisteme elektrik verebilecek sistemin Stirling makinası kısmı, prototip üretimi safhasındadır.

  • Dağıtık Enerji sistemleri ve Otomasyonu:

Firmamız Villa ve Otel yapımları, yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak, Dağıtık enerji sistemlerinin ev, otel ve teknelere uygulanması çalışmaları ile Tuzlu suların arıtılması, tuz elektrolizi ile entegreli sistemler ile dağıtık enerji ünitelerini besleyecek enerji üretimi konularında projeler geliştirmiştir. Sistemlerin ilk Ar-Ge çalışmaları 2007-2009 yıllarında, Firmamızın imal ettiği 15x10,5 metrelik bir Katamaranda yapılmış olup, 2010- 2011 yıllarında Tübitak destekli “Tuzlu Suların değerlendirilmesinde karşılaşılan sorunlara entegre çözümler” isimli, 7090218 nolu proje ile devam edilmiş ticari ürün aşamasına gelinmiştir.

İletişim

Telefon : İmalat: 0533 743 3003 Ofis: 0533 275 0653
E-posta : info@misindustry.com - bedizergin@gmail.com
Adres (İmalat): Cumhuriyet Cad. Karakaya Mah. No:25 Gümüşlük Bodrum-MUĞLA