Sistem & İmalatlarımız / Çelik Binalar / Enerji Entegreli Çelik Evler
Firmamız yenilenebilir enerjileri kullanan enerji tasarruflu, pasif ısıtmalı bina yapım ve dizayn çalışmalarına 1980li yıllarda başlamış olup, AR-GE çalışmaları ve gelişen teknolojiler ile dünyada ve Türkiye'de, kaplama malzemelerinin de gelişimi ile, çelik bina, pasif ısıtma, fotovoltaik pil entegrasyonunu kullanan, tuğlasız, geri dönüşümlü kompozit malzemeler ile kaplanan çelik konstrüksiyon binalar üretmektedir. Bu sayede, betonarme yapı ve tuğla üzeri kaplama yapı dizaynı ortadan kalkmaktadır.

Galvaniz çelik çekme profiller kullanılan yapıların standartları geliştirilmiş olup, Amerika, Kanada, Avrupa normlarının yanı sıra, Türk Standartlarında yayınlanan "Çelik yapılar-hafif-soğukta şekil verilmiş profillerle oluşturulan-hesap kuralları TS11372, Nisan 1994" ve Türk deprem şartnamelerine uygun olarak özel yazılım ile hesapları yapılan, vidalı birleşimli, çelik bina elemanları fabrikasyon olarak imal edilmektedir.
Böylece, tamamen fabrikasyon yapılan bina konstrüksiyonu, kaplama ve iç ekipmanları, fabrikada hazır hale getirildiğinden yerinde sadece temel betonu atılarak, çok kısa sürede montajı yapılmaktadır.
Firmamız her türlü mimari projeye uyacak şekilde, 3-D CAD programlarında hesapları yapmaktadır. Bu şekilde üretim hatasız, sağlam, uzun ömürlü, sağlıklı, çevreye uyumlu bir yapı ortaya çıkmaktadır.
MIS Makina, MIS Industry
Firmamızın geliştirdiği diğer avantajlar:

 • Güney-Doğu, Güney, Güney-Batı'ya bakan duvarlar 3 değişik sistem ile kaplanmaktadır

  • Dış taraf, Pasif ısıtma sistemli, iç taraf bitkisel yağ ile firmamızca özel üretilen poliüretan kaplama.

   Pasif ısıtma sistemi, Kanada ve İskandinav ülkelerinde çoklukla kullanılan, içinde 27 0C de faz değiştiren malzemenin, gün ışığında erime gizli ısısını depolayıp, gece bu ısıyı kullanarak evin ısısını korumakta, pasif ısıtma yapmaktadır.

  • Dış taraf foto voltaik pil + Pasif ısıtma sistemi, iç taraf poliüretan kaplama.

   Çatılara ve yatay yüzeylere konulan ısı panelleri güneşten gelen ışınım enerjisinin takribi %15'ini elektriğe çevirip, %85'ini de ısı enerjisi olarak kaybetmektedir. Üstelik fotovoltaik panel çabuk soğumaz ise verim düşeceğinden, panellerin montajında yerden yükseltilerek konmakta, böylece havalanması sağlanmakta. Firmamız bu panellerin arkasına sıcaklığı 27 0C'de tutacak, pasif ısıtma sistemini koyarak, hem ısıyı kaybetmeyen, hem de pilin verimini düşürmeyen bir sistem oluşturmuştur. Bu sistem, aynı zamanda, yazın da evin içinin serin kalmasını sağlamaktadır.

  • Dış taraf güneş enerjili ısı paneli, iç taraf poliüretan kaplama.

   Isı panellerinde üretilen sıcak su depolanarak, evin sıcak su ihtiyacını ve gerektiğinde evin eksik ısıtma enerjisini tamamlamakta kullanılacaktır.

   Yapılan sitelerde, ev sayısına bağlı olarak, bu sistemlerden biri, ikisi veya hepsi kullanılabilir.
 • Diğer cepheler duvar kaplaması, İç ve dış bitkisel yağ ile firmamızca özel üretilen poliüretan kaplamadır.
 • Camlar, en düşük ısı kaybını sağlayan iki cam arası 16 mm olan Low-e kaplamalı çift cam kullanılmaktadır.
 • Yer betonu ile temasta olan zemin, poliüretan üstüne uygulanan seramik, PVC lambri, ahşap lambri, ve halı kaplama gibi malzemelerle kaplanmaktadır.
 • Düz Çatı , çelik konstrüksiyon üstü, poliüretan + su izolasyon membranı, altı poliüretan kaplamadır.
 • Katlar arası tabliye, çelik konstrüksiyon üstü poliüretan üstüne uygulanan seramik, PVC lambri, ahşap lambri, ve halı kaplama gibi malzemelerle, altı poliüretan kaplamadır.

Bütün bu uygulamalar ile, 1. bölge olan Muğla ilçelerinde, kışın evin ısınması, yazın soğutulması için, normal olarak Türk Standartlarının bu bölge için sınır değerine göre yapılan hesapın üçte biri değeri kadar kışın ısı verilmesi, yazın da çekilmesi yeterli olmaktadır. Bunun anlamı, Isıtma ve soğutma masrafları normal yalıtımlı bir eve göre üçte iki azalmaktadır.

En az 20 evin yapılabildiği bir site için ise, duvarlarda ve çatıda kullanılan, fotovoltaik pil,on-line invertör, çift yönlü sayaç sistemine entegreli pasif ısıtma ile, evlerin bütün elektrik, ilave ısı, sıcak su ihtiyacı karşılanmaktadır.

Firmamız Türkiye'de su ve atıksu arıtma sistemleri dizaynı, ekipman imali, tatbikatı konusunda çok büyük referanslara sahip olup, küçük siteler içinde paket atıksu ve su arıtma sistemlerini en modern tekniklerle kurmakta olup, havuz arıtma sistemlerinde de en ileri sistemleri kullanmaktadır.
En az 10 ev için yaptığımız Atıksu arıtma sistemi, arıtılmış suyu bahçe sulama suyuna elverişli hale getirerek, yarı yarıya az su kullanımı sağlanmaktadır.

Hayatı kolaylaştıran ve renklendiren diğer katkılar

Eve veya siteye özel havuz dizaynları, bunların kış bahçesi haline getirilmesi ile, kışın dahi havuzdan faydalanma sağlanabilmektedir. Tam otomatik, havuz arıtma yapılması ile, masrafsız, sürekli kullanım sağlanmaktadır.
Bu evleri her türlü mimari dizayna uygun üretebildiğimiz için, Mimari projede, kapalı garaj, spor odası gibi üniteleri de aynı tekniklerle yapabilmekteyiz.

Elektrik enerjisine, ev ve su ısıtmaya para ödemeden, kullandığınız suya yarı yarıya az para ödeyerek, hem meyve sebzenizi bedava temin ederek, yeşil bir dünyada yaşamak, havuz başında keyifli günler geçirmek hayal değildir.

Bunlar, size çok sıradan bir eve ödeyeceğiniz bedel fiyatına mal olacaktır.

İletişim

Telefon : 0533 275 0653 / 0532 528 1068
E-posta : info@misindustry.com - bedizergin@gmail.com - e.yilmaz@erel-linkturkey.com
Adres : AC MOMENT RESIDENCE - Baltaci Mehmet Paşa Sokak N0 4 A BLOK 369 - Soğanlık KARTAL / ISTANBUL